SON DAKİKA

Futbol Teröristlerini Şiddetle Kınıyoruz
  Top
  Hocaların Hocası Bursada

  Milli Takımlar eski Teknik Direktörü ve TÜFAD Genel Başkan Yrd. Metin TÜREL Hocamız 19.12.2016 Pazartesi günü Saat:14.00 'te Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Büyük salonunda "Futbol Duayenleri Gençlerle Buluşuyor" etkinliğinde Öğrenci ve Antrenörlerimiz ile bir araya gelecektir. 
  Tüm üyelerimiz davetlidir.

  METİN TÜREL KİMDİR?
  13 Eylül 1937 Yılında İstanbul'da doğdu. Futbola Galatasaray Lisesindeki öğrenim yıllarında kaleci olarak başladı. Galatasaray, PTT, İstanbulspor ve Vefa takımlarının kalesini korudu. 
  Futbolu bıraktıktan sonra Teknik Direktörlük kariyerine Vefaspor'da başlayan TÜREL Beşiktaş, Zonguldakspor, Karagümrük, Gençlerbirliği, Trabzonspor, Adana Demirspor, İstanbulspor, Antalyaspor, Samsunspor takımlarında başarıyla görev yapmıştır. 
  1974 Yılında Beşiktaş ile Başbakanlık kupası ve 1987 Yılında Gençlerbirliği ile Türkiye Kupasını kazanmıştır.
  Macaristan'da almış olduğu Akademik eğitimden sonra Coşkun ÖZARI 'nın yardımcılığı görevine getirilen TÜREL, 1976-1979 Yıllarında A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 
  Hocaların hocası denince ilk akla gelen isim olan Metin TÜREL Teknik Direktörlük kariyeri boyunca kulüp takımlarındaki başarılarının yanı sıra Türk futboluna bir çok futbolcu ve Teknik adam kazandırarak Türk Futbolunun unutulmazları arasındaki yerini almıştır.
  Halen Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Danışmanı ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak hizmetlerine devam etmektedir.

  Bu yazı 791 kere okundu.


  • Site Yorum

  Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

  Bir yorum bırak

  

   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bursa Şubesi
  Yahşibey Mah.Yahşi Bey Cad. No:32 Osmangazi / BURSA

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 224 221 31 32
  Faks: +90 224 221 54 05
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları