SON DAKİKA

Futbol Teröristlerini Şiddetle Kınıyoruz
  Top
  Uludağ Üniversitesi İle protokol İmzalandı
  TÜFAD, içinde bulunduğumuz teknoloji ve bilim çağının getirdiği yeniliklerden faydalanmak, antrenörlük mesleğinin niteliğini yükseltmek, teoride ve uygulamadaki deneyimleri karşılıklı paylaşmak amacıyla Uludağ Üniversitesi ile Bursa Şubemiz  işbirliği protokolü imzaladı.

  Uludağ Üniversitesi Rektörlük B Salonu’nda bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, TÜFAD Genel Başkan Yardımcımız Metin Türel ve TÜFAD Bursa Şubesi Başkanı Sedat Özbağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Yüce ile Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, öğretim üyeleri ve TÜFAD üyeleri katıldı. 

  Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, TÜFAD Genel Başkan Yardımcısı Metin Türel ve TÜFAD Bursa Şubesi Başkanı Sedat Özbağ’ın imza koyduğu protokole göre, futbol ve spor bilimiyle ilgili güncel bilgiler TÜFAD üyeleriyle paylaşılarak antrenörlerin nitelikleri artırılacak.
  TFF-TÜFAD işbirliğinde sürdürtülecek proje ve faaliyetlerde (maç izleme, ölçme ve değerlendirme vb.) Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanı ve öğrencilerin aktif görev almaları sağlanacak. 

  İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, spor kültürünün gelişmesi için Uludağ Üniversitesi olarak her türlü desteği verdiklerini, TÜFAD ile toplum yararına bu işbirliğinin, spor kültürünün yaşatılmasında önemli role sahip olduğunu vurguladı.
  Protokolün Türk futboluna önemli katkıları olacağına inandığını belirten TÜFAD Genel Başkan Yardımcımız Metin Türel, uygulamayla teoriyi buluşturacak bu protokole imza atmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

  TÜFAD Bursa Şubesi Başkanı Sedat Özbağ da büyük bir sivil toplum kuruluşu olan TÜFAD’ın, bilimle tecrübeyi birleştirerek Bursa futboluna önemli bir katkı sunacağını kaydetti. 

  Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, özellikle her iki kurumun belirlediği konularda öğrencilere teorinin yanı sıra uygulamalar konusunda deneyim aktarma imkânı doğuracak bu işbirliği için Uludağ Üniversitesi’ni seçen TÜFAD’a teşekkür etti.
  Bu yazı 931 kere okundu.


  • Site Yorum

  Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

  Bir yorum bırak

  

   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bursa Şubesi
  Yahşibey Mah.Yahşi Bey Cad. No:32 Osmangazi / BURSA

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 224 221 31 32
  Faks: +90 224 221 54 05
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları