SON DAKİKA

Futbol Teröristlerini Şiddetle Kınıyoruz
  Top
  TÜFAD BURSA ŞUBESİ KURULUŞ TARİHÇESİ

  Futbolda ilkleri başarmak her zaman zor olmuştur. Bize de Allah birçok kez ilkleri yaşatmayı nasip etti. Yıl, 1979. Derneğimizin kurucuları, Hasan BORA, S.Turgut METE, Osman CELEP, Nida ÖĞRETİR, Niyazi AŞIR, Ercüment ŞEFTALİOĞLU, Hüseyin OTURGAN, Şaban BABAÇ, İsmail TUNCAK, Mustafa DÜŞMEZ, Mehmet AKTOPRAK ve Akif USLUY ‘dur. Şubemizin kurucuları olan bu arkadaşlarımız Merkezi Ankara’da bulunan TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ (TÜFAD)’ın ilk şubesini açarak bu alanda bir ilki gerçekleştirmenin onurunu yaşamışlardır.

  O dönemlerde ülkemizde dernek ve cemiyet kurmak hiç kolay değildi. Hele bizim şubesini kurduğumuz derneğin maddi ve manevi olarak isminden hiç bahsedilmediği gibi hiç bir desteğe de sahip değildi. Futbolu devlete bağlı kuruluş yönettiği için dilekçemiz bile kabul edilmiyordu. Bu şartlar altında dernek kurmak ve yürütmek gerçekten de çok zor idi. Ne var ki ilk yönetim kurulunda bulunan yukarıda ki arkadaşlarımız bu işin üstesinden geleceklerini inanmışlardı. Böylece benim (Hasan BORA) Başkanlığımın altında ve yönetim kurulunda bulunan diğer arkadaşlarımla Genel Merkezi Merkeze Ankara’da bulunan TÜFAD ’ın Türkiye’deki ilk şubesini açtık.

  Daha sonra ülkemizde ihtilal olunca bütün dernekler askıya alınıp örfi idareye hesap vermek zorunda kaldık. Derneğin Başkanı olarak sorumluğu üzerime alıp örfi idareye giderek derneğin hesabını verdim. Bu dönemde yönetimde bulunan bütün arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Hepsi cesur ve yürekli insanlardı. Beni bu zor günlerde hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Böylece bu kötü ve zor dönemin üstesinden hep beraberce geldik.

  Ülkemizde hayat normale döner dönmez derneğimizin faaliyetleri hız kazandı ve 1986-1987 Sezonunda yine bir ilki başararak Bursa basınımızın yardımı ile OLGUNLAR FUTBOL TURNUVASI’ nı başlattık. Böylece derneğimiz ilk olarak maddi bir kazanç sağlamış oldu.

  Bu dönemde dernek üyelerimizin beraber oturup dertleşeceği bir lokali bulunmamaktaydı. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız çok kısa bir süre içinde sonuç verdi ve 1990 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yardımları ile dernek lokalimize kavuştuk. Bu tarihten sonra yönetime gelen arkadaşlarımızın faaliyetleri ile her geçen gün artarak bu günkü konuma gelmesi sağlanmıştır. Bu güne kadar TÜFAD BURSA şubesinde Başkanlık yapan Hasan BORA, Ercüment ŞEFTALİOĞLU, Bahtiyar YORULMAZ, Beyhan ÇALIŞKAN ve İsmail ERTEKİN, S.Yalçın GÜNDÜZ ve Metin BEGÜM ile değerli yönetim kurulu üyeleri dernek ile ilgili çok önemli faaliyet ve hizmetlerde bulunmuş olup derneğimizin Türkiye genelinde söz sahibi olmasını sağlamışlardır. Bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

   

  Hasan BORA
  Bu yazı 1615 kere okundu.
   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bursa Şubesi

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 224 221 31 32
  Faks: +90 224 221 54 05
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları